Sinop Hayaller Tiyatrosu Cezaevi’nde

Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu‘nda bulunan genç ve yaşlı mahkûmlar için düzenlenecek olan etkinlikte Enes Cangül’ün yazıp yönettiği “Kıssadan Hisseli Vaadler” adlı oyun sahnelenecek.

Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından organize edilen tiyatro gösterimi 26 Mart Cuma günü saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

Sinop Hayaller Tiyatrosu‘nun sürekli çeşitli oyunlar sahnelediği hatırlatan Genel Sanat Yönetmeni Enes Cangül, bu kez cezaevindeki genç ve yaşlı mahkûmlara yönelik tiyatro gösterimi yapılacağını ifade ederek “Her ne kadar kapalı bir ortamda cezalarını tamamlamak için gün saysalar da, onların da bu tür kültürel etkinlikleri izlemesi çok önemli. Bu konuda gerekli izni veren ve bu tür faaliyetlere destek veren başta Cumhuriyet Başsavcısı Ömür TOPAÇ ve Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Özer Duman’a da teşekkür ediyorum” dedi.

Özellikle gençlerin çok erken yaşta suça bulaşabildiğini, bunun önüne geçebilmek için de aileden topluma kadar herkese görev düştüğünü vurgulayan Genel Sanat Yönetmeni Enes Cangül “Gençlerin suç işlemesinde, gençliğin verdiği duygu yoğunluğunu, yaşadığı sosyal ortam ve çevre gibi etkenleri göz ardı edemeyiz. Ancak, onların suça bulaşmasındaki en önemli neden cehalettir. Bu nedenle gençler ne kadar cehaletten, bilgisizlikten uzaklaşırsa suça karışma oranı da o oranda azalacaktır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir