Sinop’un Turistik Mekanları

SİNOP KALESİ:

M.Ö. 7. y.y. da şehri korumak amacıyla yarımadanın üzerine kurulmuştur. Roma, Bizans ve Selçuklular döneminde onarılarak kullanılmıştır. Günümüzde hâlâ özelliğini koruyan kalenin 2050 m. uzunluğu, 25 m. yüksekliği, 3 m. genişliği olup, iki ana giriş kapısı bulunmaktadır. Kale duvarı şehri çevrelemektedir.

SİNOP CEZAEVİ:

Tersane alanında iç kalenin ortasında etrafı yüksek kale bedenleriyle çevrili alandır. Bu özelliğinden dolayı mahkumların kaçışını imkansız kılmıştır. Cezaevi Osmanlılar döneminde 1877 yılında kullanılmaya başlanmıştır.

Sinop Cezaevi

PAŞžA TABYASI:

Yarım adanın güney doğusunda 19. y.y. da Osmanlı Rus savaşları sırasında denizden gelen tehlikeleri önlemek amacıyla yapılmıştır. Yarım ay şeklindedir. 11 top yatağı bulunan cephanelik ve mahzenlerden oluşmaktadır.

SİNOP MÜZESİ:

Şžehir merkezinde bulunmaktadır. Sinop kazılarında ve çevresinde bulunan eserler sergilenmektedir. Müze bünyesinde Prehistorik, Helenistik, Roma, Bizans, Etnoğrafik eserler ile, Sinop çevresinden toplanmış ikonalar bulunmaktadır.

İKONALAR:

Sinop Müzesi”nde teşhir edilen eserler arasında ayrı bir yeri ve önemi bulunan, sanat tarihi bakımından seçkin bir örnek teşkil eden ikona koleksiyonudur. Koleksiyonda yer alan ikonalar; İkona Aziz Minas, Melek Mihail, İkona İsa, İkona Meleklerin Düşmanlarla Savaşı, İkona İsa ve Meryem, İkona Büyük Ruh, İsa ve Azizler yer almaktadır.

AKLİMAN:

Şžehre 9 km. uzaklıktadır. Kilometrelerce uzanan ince beyaz kumu, ormanla denizin adeta kucaklaştığı orman içi piknik ve mesire yerleriyle ünlüdür. Kumsal boyunca plajlar, kamp-çadır yerleriyle moteller bulunmaktadır.

HAMSİLOS:

Akliman piknik alanına 1 km. uzaklıktadır. Denizin kara içine bir ırmak gibi girdiği, çevresi çam ağaçlarıyla kaplı, güzelliğine doyum olmayan Hamsilos Fiyordu, Türkiye”nin tek fiyordudur.

KARAKUM YÖRESİ:

Kente 2 km. uzaklıktadır. Sinop yarım adasını çevreleyen yol üzerindedir. Mevcut plajları harika simsiyah kuma sahiptir. Kamu ve özel kişilere ait oteller, tatil köyü, kafe, restoran, bungalov tipi evler, kamp, çadır yerleri bulunmaktadır. Sinop halkının yürüyüş parkurudur.

BAHÇELER MEVKİİ:

Şžehrin girişinde iç limana bakan kısımda ağaçlarla kaplı kumsalı ve plajı bulunan mesire, piknik, kamp ve çadır alanıdır. Yanında kamu kuruluşlarının sosyal tesisleri bulunmaktadır.

MOBİL MEVKİİ:

Gelincik mahallesinin devamıdır. Plajları, otel, motel ve restaurantlarıyla güzel bir tatil yeridir.

“Sinop’un Turistik Mekanları” için 195 yanıt

 1. Merhaba;
  AÄŸustos ayının ikinci haftası karadeniz sahil yolundanmemleketim rizeye gideceÄŸim.Giderken daha önce bir çok arkadaşımın tavsiye ettiÄŸi sinop’a öğlen gibi uÄŸrayıp bir gece kalıp ertesi gün öğlen yoluma devam etmek istiyorum. Sinopta bu süre zarfında nereleri gezebilir nerede yemek yenilebilir ve nerede kalabiliriz. Bu konularda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. TeÅŸekkürler

 2. walla ben bi akdenizli olarak(KIBRIS)karadenizin her kosesini cok begeniyorum.siz cennette yasiyosunuz,degerini bilin..
  bu guzel yesili yok etmeyin,gelecek nesillere de guzel seyler birakin.
  bize bi zamanlar YESILADA diye anilirdik, simdi ise BETON ADA olduk 🙁

 3. sinopluyum memleketimi çok seviyoru bu sene ailece yani bütünkardeşler ordayız dedi ki:

  sinp çok güzel

 4. abidin çavuşoğlu bak sana tavsiyem sinopun neresine gidersen git heryer gezmelik orda zaten yemeği hiöç sorun etme lokanta dolu kalacak yer ise maliha ve kasım hoteli dfenize sıfır bakar iskele karşsıında senin yaş kaç söelrsen iyi olur bende 2. haftasında sinopa gidiyorum bulşuruz oq allaha emanet

 5. arkadaşlar bugün yola çıkıyorum.hep sinopu tavsiye ettiler.kalmayı düşünüyorum.şöyle pansiyon falan bildiğiniz yer var mı?ucuz ama temiz olsun?

 6. yasin paÅŸa ben geçen hafta sinoptaydım.Sinop’ta Öztürkler kampındaydım ve çok memnun kaldım.Kumsalı ve konaklama yeri çok güzel ve ucuz.Her türlü imkan mevcut.Öztürkler kampı dediÄŸin zaman nasıl ulaÅŸacağını herkesten öğrenebilirsin.Sana Ä°yi Tatiller.

 7. ben sınop ayancık lıyım 3 gün once ayancıktaydım tavsıye etmek istedıgım bısıler varrr erfelek selaler 2 aklıman 3 ınce burun 4 sınop ceza evi 5 sinop kalesi bu ralar cok guzel ozellıkle aklımana bayılıcaksınızzzz selalerr helee gıdın ben ayancıklıyım koyum buyukduzzzz garaşşşşşşşş

 8. bugün çok mutluyum sinop a üniversiteye geliyorum önceden görmüştüm çok güzel bi şehir 4 yıl boyunca ordayım bende sinoplu olcam artık:D

 9. sinop,evet kısmet olacak sanırım seni görmek ,seni çok özel biriyle paylaşmak,hadi bakalım hoş bir anı ol hayatımda her zaman hatırlamak isteğim,bekle geliyorum söz,,,

 10. ArkadaÅŸlar Merhaba;

  Ben Tırmanış Eğitmeniyim (Dağcı) Bu Sene Arkadaşlarla Birlikte Karadeniz Turu Yapmayı Düşünüyoruz. Sinopta Çadır (Kamp) Kurabileceğimiz Bir Yer Varmı Dersem Biraz Abes Olur Muhakkak Vardır. Sinoplu Arkadaşlar Nereyi Önerir Acaba ?
  İlginize Şimdiden Teşekkür Ederim..

 11. slmlar ben sınop erfeleklıyım apdurrahmanpasa koyundenım memleketımı ve koyumu cok sevıyorum sınop baskadır yaaaaa slmlar sınoplular (umut)

 12. sinop çok güzel bir yer üstelik deniz manzarasınıçok seviyorum.sinoplu doğduğumdanda çok mutluyum.üstelik istanbülda dürdüğumdada çok mutluyum.

 13. Ben sinoplu deÄŸilim ama sinop sevdalısıyım.Ä°ki yıldır sinop a tayin yaptırmak için uÄŸraşıyorum. Ama nafile. Buna benzer sitelerde resimlerine bakıp iç çekiyorum. Sinoplular benim hayalettiÄŸim yerde yaşıyorsunuz. Ä°linizin kıymetini bilin.Dayanamayacağım ve söyleyeceÄŸim ” hepinizi accayip kıskanıyorum”

 14. SÄ°NOP TÃœRKÄ°YENÄ°N EN GÃœZEL YERÄ° GÃœZEL BÄ°R TANIYIM YAPILSA Ä°STANBUL VE ANTALYA’YI SONDA BIRAKIR.

 15. sinopu cok sevıyorum en n kısa zamanda sınopa donmej iştıyom canım memleketım

 16. ŞAHSEN ben SİNOPLUYUM aslında YAZLARI geliorum AMA bana YETMİOOOOO SİNOP ÇOK GÜZELLL ÇOOKKK BEKLE BNİ SİNOP HAZİRANDA YANINDAYMMM €SR@

 17. bende bir yıl kaldım sinopta tam bir doğa harikası ayrıca insanlarıda çok misafir pelver.metin çakıra selamlar.[elma metin e]

 18. iş icabı sinop a geçici görevle gitmiştim.ve yalnız gitmek zorundaydım yani geri döneceğim için eşimi ve cocuklarımı hafta sonu getiriyordum.onun için biraz canım sıkılıyordu.ayrıca ben tokatlıyım.ama günler geçtikce sinop a ve insanlarına çok ama çok alıştım.çok iyi insanlar ve yabancıyı seviyorlar.yani şunu söylemek istiyorum.sinop herşeyiyle harika bir ilimiz bence karadenizin incisi diyebilirim.herkese selamlar.

 19. sinopla tanışmam eğitim fakültesini kazanmamla gerçekleşti 4 yıl kaldım sinop ta öğrencilik yıllarım bu şehirde geçtiği için sinop un ayrı bir yeri var bende halen özlüyorum sinop u bu yaz kısmet olursa muhakkak geleceğim çay bahçelerini denizini aklimanı karakumu gerçekten çok özledim

 20. ben bir sinoplu olarak memleketimi çççok seviyorum herkesin ziyarete gitmesini tavsiye ederim;;;;

 21. sinop bnm memleketim ve memleketim olduğu için çok şanslıyım denizi bi hoş havası vs vaz geçilmez bir yer

 22. sinoplu degilim ama kendi memleketimden çok begendim gezdim.insan oraya gidince baÅŸka biri oluyo………..

 23. Sinop anlatmakla anlatılmaz bie güzelliğe sahip.Resimlere bakıyorumda sahip olduğu güzelliğin sadece milyonda biri inanın.Bir bayanın tek başına gece yarısı rahatlıkla sokakta gezebildiği kadar medeni,gece sabaha kadar uyanık kalmaya değecek kadar eğlenceli,yeşilin dolardan sonraki en güzel tonlarına sahip dedirtecek kadar doğal,hala yaşayan gelenekleri ve ananeleriyle otantik bir şehir Sinop.Bu kadar güzelliği sindirmeyi kaldırabilecek bütün doğa severleri bekleriz.

 24. SİNOP ÇOK GÜZEL GELMEK İSTERDİK AMA İMKANLAR ELVERMİYOR ŞU AN KARDEŞİMİZİ GÖNDERİYORUZ ONA İYİ BAKIN BU VESİLE İLE BELKİ GELİRİZ.

 25. Sinopta büyüdüm o kadar güzel bir yerki anlatılmakla yaşanmaz oralar, gidip bizzat o güzellikleri tatmak lazım
  perfect tam manasıyla doğa harikası bir şehir

 26. sinop seni çok seviyorum.AMA NÃœKLER SANTRAL KURULACAÄžI İÇİN ÃœZÃœLÃœYORUM . LÃœTFEN KURMAYIN.BÄ°Z DE Ä°NSANIZ BÄ°ZÄ°MDE CANIMIZ VAR NÃœKLER SANTRAL KURULSA TWEK BÄ°Z DEĞİL TÃœM TÃœRKÄ°YE ETKÄ°LNECEK……….Ä°NSANLAR ÖLECEK BEN DA BÄ°R ÇOCUÄžUM HAYATIMI ZEHÄ°R ETMEYYÄ°N TEK BEN DEÄ°L

 27. sinop sen bir incisin ama .ncilerin tker teker koparılmaya çalışılıyor. HAYDİ SİNOP HALKI İNCİLERİMİZ DAĞILMADAN SİNOPUMUZA SAHİP ÇIKALIM HADİ NE DURUYORUZ

 28. SİNOP SENİ ÇOK SEVİYORUZ SEN İNCİLERİN EN GÜZELİSİN.ANKARA DA YAŞIYORUZ AMA HER YAZ SİNOP A GİDİYORUZ AH Bİ AĞUSTOS GELSE ÖZTÜRKLERİ,NEBAHAT TEYZEMGİLİ SERDAR ABİMGİLİ,AZİME ABLAMGİLİ,SİNOPUN DOĞASINI HERŞEYİNİ ÇOK ÖZLEDİK ŞİMDİ TEK YAPABİLECEĞİMİZ SABIRSIZLIKLA AĞUSTOSU BEKLEMEK SİNOPLULAR SİZİ ÇOK KISKANIYORUZ KIYMETİNİ BİLİN..
  NOT=ÖZTÜRKLER AİLE KAMPININ TELEFON NUMARASINI İSTİYORUM LÜTFEN ORA İLE İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ EDİNMEK İSTİYORUM

 29. yılarını veren acır kaybolan güzelliklere egerkiögrenirse olacakları işte ozaman kaybolan güzellikler gibi kaybolur insanı bana göre türkiyenin cenneti herkes bilse bu degeri dahada güzellewşir bömyle bir cennet köşesi

 30. sinop gerçekten güzel bir yer hele kalesi ooooof ooooof her kes mutlaka gidip görsün bu arada eÅŸimde sinoplu tÅŸk edrm……………

 31. sinop içinde bodrum’ u veya marmarisi yaÅŸamak istiyorsanız Öztürkler Aile Kampını tercih edin dostlar. Gerçekten harika bir yer. Bakımlı plaj müzik kızlar falan filan :D:D

  Herkese iyi tatiller. Ben bugün döndüm sinoptan 🙁 içim çok buruk 🙁

 32. Sinop resimlerine bakınca gidilecek ve görülecek güzel yerler varmış karadeniz turuna gidecektim sinop u tercih sırasında 1 numara olarak görüyorum.İstanbulun yogun trafik ve stresinden sonra sinopun güzel gelecegine eminim.Birgün gidecem ve görecem oraları

 33. ben sinopluyum inÅŸ bu sene sinoba gidip heryerini gezecegimm resımlerı bıle ınsana heycan veriyorr böyle doga güzelliklerinin bir ilde toplanması imkansındır.ama buda bizim farkımız iÅŸteee….

 34. SİNOPTA TATİL YAPMAK İSTİYORUM BANA ÖZTÜRKLERDEN 1 HAFTALIĞINA KİRALİK DAYALI BİR DAİRE LAZIM YARDIM EDERMİSİNİZ.

 35. gül bi haftalığına gelcem demişinya o hafta hangi hafta ona göre yardımcı olalım

 36. merhabalar bende sinopluyum..gerçekten büyük merakla okuyorum sinop hakkında yazılanları ve sinoplu olmak gerçekten ayrıcalıkkk:)ben öztürkler kampına gitmek istiyorum ama çadırda kalmalı acaba ücret ne kalınabilcek gibi güvenlimi..çok gittim öztürkler kampına ama kalmalı nasıl olcak bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim…saygılar….

 37. PARDON AMANI YANLIÅžLIKLA YAZDIM DAHA 8 YAÅžINDAYIM AMA BENDE SÄ°NOPA 3 SENEDÄ°R GÄ°DÄ°YORUZ ORAYI ÇOK SEWÄ°YORUM ÖZTÃœRKLER AÄ°LE KAMPINIDA.ORDA ARKADAÅžLARIM WAR .SÄ°NOP BÄ° CENNET…

 38. sinop acayip güzel şehir türkiyenin parisi hatta orada fadıme teyze şeref amca ecem ve irem le tanıştım mukkemmel bir aile sinop gibi güzel bir aile

 39. sinop çok güzel bir yer özellikle denizi burnu limanı yalı kahvesi aslında heryeri çok guzel kumsalı bi harikaydı zaten
  sinoplular da sıcaktı

 40. arkadaÅŸlar emekli olmama az kaldı. artık dinlenecek bir yer arıyorum. emekli ikramiyemle alabileceÄŸim küçük bir bahçeli ev bulmak mümkünmü acaba? fiyatlar nerelerde olur bilen varsa lüftttfeeen yardımcı olun, sonra da misafirim olun.slm. Ankara’lı Aslan

 41. sinopluyum allahına kadar sinopu cok svyrm her sene ordayım eger imkanım olsa ömrümün sonuna kadar orda yaşarım denizi dogası insana huzur veriyor inşallah birgün bu istegim olur sizlerinde sinopumu görmesini gezmesini tavsiye ederim ayrıca gerze dikmene slm

 42. çok güzel bi şehir en güzel okulu segal.ben de adanalıyım adanaın da güzel yerleri var ama sinop daha güzel

 43. sinopum seni çok seviyorummm bende sinopluyum çünkü ya bişey sölicem sinop kadar güzel biyeer olurmu ya harbiden ama dimi sinoplular bunu daha iyi bilirler burdan sinopa muşa slm lar

 44. ya supppppeeeeeeeeeeeerrrrrrrrr ben bu kadar guzellıkte bır sehr tanımıorum

 45. valla artık o guzellıklerın ıcındeyım.artık bende burada yasıyorum bence herkes bıgun buraya gelmelı.gunesın denızden dogup denızden battıgı tek sehır.herkesıde beklıyorum.

 46. Ben sinop u gönül köprüsünün düzenlediği organizasyonda görmek nasip oldu.Sinop taki insanların hepsine de ben ve arkadaşlarım çok sevdik. Umarım sinop u görmek bi daha nasip olur.

 47. BEN SÄ°NOPLU DEĞİLÄ°M AMA ÃœNÄ°VERSTEYÄ° ORDA OKUMAK Ä°STÄ°YORUM KALACAK YERLERÄ°NÄ° VE TRÄ°SLÄ°K YERLERÄ° VE BENZERÄ° ÅžEYLERÄ°NÄ° YAZARSANIZ SEVÄ°NÄ°RÄ°M…..kayseri güzeli

 48. sinop süper yaaa.doyumsuz bir ÅŸehir.Sinop’un güzelliÄŸi kadar biokadar da insanlarıda güzel.sevgi ve saygılarımla…

 49. slm ben sinopluyum ve sinopumu ço ve çok seviyorum inanınki çok il ilçe gezdim ama sinopkadar rahat güzel bi şehir görmedim tarihi eseri olsun kalesi olsun denizmanzarasıyla herşeyi çok ğüzül heleki insanlarımız çok iğler sinop halkı olarak turilik olarak çok şehirden gelnlerimiz var akın akın sino ba herkez çok memnun sinop insanlarından saygılarımla by

 50. slm mrb ben çoğu memleket gezdım ama sinop gıbı memleket gormedım sınop kentini sinop yapan tum sınoplulara tkş memleketlerinın kıymetını bılıyorlar doğa harikası ha bende çok guzel bır memlekette yaşıyorum ama sinop bab başka bir memleket doğasıyla deniziyle limanlarıy la çok guzel bır mamlaket allah nasıp ederse sınopu zıyaret edıcem burdan sınop beledıye başkanına ve valisine sonsuz tşk yolluyorum sinop kentının doğa guzellıyını bozmamışlar çok guzel tam bır ıssız ada gorunumu var tum sınoplulara sonsuz tkş ve şükranlarımı sunarım hayırlı geceler

 51. SÄ°NOPP sana HAYRANIM !bu YAZ YÄ°NE GELÄ°YORM BEKLE BENÄ°Ä°Ä°Ä°Ä°Ä°Ä°!SENÄ°N KADAR GÃœZEL BÄ° YER GÖRMEDM SÃœPERRRRRRR BÄ° YER YAAAAAAAAA ADETA YALANCI CENNET SÄ°NOPLU OLDUÄžUM İÇN ÇOK MUTLUYM……

 52. ben sinopa gittim bu fotoğrafların hepsini gezdim ben batmandan geçen yaz tatilinde gönül köprüsüyle gittim yani şanslıydım

 53. ya sinopa gidicem orda yaşıycam ben artık malesef sinoplu olucam ama güzel biyer.:) 🙁

 54. ARKADAÅžLAR ARANIZDA SÄ°OP’UN HANGÄ° YEMEKLERÄ° MEÅžHURDUR BÄ°LÄ°YOR MUSUNUZ BÄ°LENLER YARDICI OLABÄ°LÄ°R MÄ°? ACABA!!!!

 55. slm ben turgut bende sinopluyum bir başkadır benim memeleketim
  çok seviyorum uzun zaman oldu gelmeyeli ama her an geleceyim diye kendimi avutuyorum

 56. Bence:Çok güzel,bir şehir sinop.Biz zaten gezi yapıcaz cok, mutluyummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

 57. çookkkk seviyorum ben köyümü çok güzel bir yer her şehirden güzel sinop

 58. sızlerınde sınopu gormenızı ılk askı yasmanızı sevgılınızle el ele asıklar parkında yurumenızı martıların eslık etmenızıcok ısterım sunu soyleye bılırımkı sınop anlatmakla bıtmez sadece yasanır Benım memleketım sakın huzurlu ınsanları sıcak kanlı guler yuzludur. yazın gelmesını oyle sabırsızlanıyorumkı kavusacagımız gunu ıple cekıyorum ha unutmadan sahılı denızı kumsalı essız guzellıktedır

 59. sinop merkez ve erfelek’te yöresel yemek yiyebilecegimiz nereleri var arkadaslar yardım yardım yardım :):):):):

 60. ben sinoplu değilim sinop u görmeyi tatil yapmayı çok istiyorum imkanlarım kısıtlı siz sinoplulardan ricam uygun fiyatlı eşimle birlikte kalabileceğim güzel temiz bir yer varmı varsa ayrıntılı olarak bilgi verirmisiniz pansiyon apart gibi yerler fiyat konusundada bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

 61. Be çaalzeytinlyim okadarda sinopluyum inanın bizim oralar hiç bi yerde yok ben memleket manyagım çok seviyorum. memleketimizi sizde inanıyorum çok güzel bütün sahillerimiz güzel ben sitemde bütün resimleri olsun herkese tavsiye ediyorum..

  KARABÜKTEN SAYGILARIMA.ÇATALZEYTİNLİ Bİirol KARADENİZ
  elmn78…

 62. arkadaşlar ben sinopluyum hepinizin söylediklerine harfi harfine katılıyorum harbi mükemmel bi sehir.ayrıca selçuk arkadasımıza katılıyorum anlatmak yerine yaşamak lağzım yaren ve ceren arkadaşımızı hoş karşılayalım bu cocukca tavırından dolayı allahım tüm isteyenlere nasip etsin sinoppa ğitmeyi.ben harbi sinoplu SİBEL.tüm sinoplular bu msnem benimle aynı fikirde olanlar eklesin bi zahmet efsane_delisevdam@hotmail.com

 63. Ula benim sinopum gibisi var mi be 😀 Erfelek(karasu) liyim bende. Her ilcesi ayrı ayrı bi harika. Deniz kum yeÅŸillik tam bir doÄŸa harikası. Aklimanı hamsilosu(hamsaroz) karakumu sarıkumu paÅŸatabyasini sinop kalesini tarihi cezaevini erfelek tatlıca ÅŸelalelerini ve daha nicelerini mutlaka gezin görün. InÅŸallah aÄŸustos da ordayim 🙂 ayrıca akliman ve hamsilos Türkiyede tektir bilginize. Türkiyede baÅŸka doÄŸal liman ve fyord yok 😀 e bu da sinopumun farkı 😀

 64. çocukluğumun geçtiği yer her yıl gidemiyorum artık ama müthiş ve kendine has bir havası varr çok tatil beldesine gittim ama sinop gibisi yokk

 65. slm yakın zamanda ordayım inÅŸallah .mütiÅŸ çok güzel kareler yakalanmış bayıldım arkadaÅŸlar nerede var bugüzellikler SLM SÄ°NOP’um gururduydum SANTRALE HAYIIIIIIR OK

 66. abim 2 senedir sinopta bizde bu yaz birkaç günlüğüne sinopa geleceğiz bekle bizi sinop

 67. slm herkeze tavsiye ediceÄŸim we herkezin hayatında mutlaka gitmesi gerektiÄŸini düşündüğüm bana göre türkiyenin en güzel ili SÄ°NOPPP… ve arkadaÅŸlar sadece doÄŸal güzelliÄŸi deÄŸil gerek insanları gerek sanatçılarıylada önemli bir kentimiz o sanatçılardan sezai göksu beyefendinin sitesi herkezin girmesini tavsiye ediorum http://sezaigoksu.com/anasayfa.asp adresine

 68. boyabatl yukarı akpınarlıyım sinopa gelecegim kiralık ev arıyorum 1haftalıgına internetten ev bulamıyorum lütfen dahacok ilan reklam verin ailecek tatilyapacatekyersinop yeterikadartanıtımıyok syn belediyebaşkanımız yaptıklarınız çok güzel ama dahafaz lasını yapın tl 0534 844 20 33 saygılarımla ..!

 69. arkadaşlar türkiyede bir çok yeri gezdim ama sinop kadar taze doğal olanını görmedim denize gidiyorsunuz su kaynaktan taze çıkmış kadar berrak, ormana bakıyorsunuz bi o kadar yeşil pazar ürünü bile tazecik kokusu bambaşka insanların bu yorumlara inanabilmeleri için gerçekten gezip görmeleri şart yoksa biz burada ne kadar yazarsak boş

 70. sinopbu anlatmakla bitmek gezip görmeklazim
  gitmeyenler pisman olursunuz niye gitmedik diye vicdan azabi cekersiniz kisaca sinop anlatilmaz yasanirrrr

 71. geçen hafta ordaydık öztürkler aile kampında kaldık harika bi yer memlekete döndüm ama aklım hala orda
  öztürkler aile kampındaaki çalışanlara sevgiler 🙂

 72. sinop a gitmeyi düşünüyoruz ama otele verecek paramız yok adventure holiday olayındayız çadır kurabileceÄŸimiz yerler vrmı?varsa neresi uygundur…

 73. slm.ilkdefa buyıl sinopta olamamanın üzüntüsü içindeyim ama vatani görevimi bitirdikten sonra oradayım tarih13.03.2010da by

 74. sinop dikmen liyim ve ben memleketime aÅŸÄŸim ve sinop lu olmaktan gurur duyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.

 75. ben bir sinoplu olarak sunu söylüyorum sinopu çekemeyenler beyenmeyenler anten taktırsın ben memleketime laf söylettirmem bizim memleketimiz cennetin bir köşesi harika bir yer bütün hemşerilerime slmlar byy.

 76. sinop süpeeeerrreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee canım

 77. saolun ödevim hakkında yardımcı oldu sinbu öok seviyorum çok güzel bir şehir

 78. herkes sinop türkeli ışıklı köyüne en güzel denizler köyler orada güllüsuya da gelın haaaaaaaaaaaaa orada musa abı sıze tostverır denıze gırdıkten sonra

 79. DÜNYAYI GEZDİM AMA SİNOP GİBİSİNİ GÖRMEDİM GÖRECEĞİMİDE SANMIYORUM

 80. gecen sene kumsal hotelde kaldım çok keyifli bir tatıl yaptık denizi ve sahili çok güzeldi otelde bir harika ilk firsatta tekrar gitmek istiyorum sinopda nerde kalabilirim diyenlere kumsal hotel çok güzel tavsiye olumur denize sadece 10 adım

 81. ben sinobu yani ÅŸehirimi çoook seviyorum herkeze tavsiye ederim… hepiniz gelin görün ziyaret edin…:D :):):)

 82. merhaba ben bu yaz sinopta tatil yapmak istiyorum ama sinopun en güzel yerinde ve uygun fiyatta pansiyon arıyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek birileri mutlaka olmalı. Bana bu konuda tavsiyede bulunursanız çok mutlu olucam.Şimdiden teşekkürler.

 83. bende bu sene ilk defa gıdıcem kendı memleketım ama ılk defa gıdıcem kalıcak guzel bıryer varmı bılen 🙂

 84. BIR SINOPLU OLARAK DOGAL GUZELLIKLERI BOZULMAMAMIS BU NADIDE SEHRI COK SEVIYORUM VE BUDEGERLERE SAHIP CIKACAK TUM MISAFIRLERI SINOP A BEKLIYORUM.GELEN MISAFIRLER SINOP GERZE BELEDEYISINE AIT KOSK TURISTIK TESISLERDE OLDUKCA EKONOMIK SEKILDE KONAKLAMA IMKANI BULABILIRLER.

 85. sitenizde yederli resim ve tanıdıcı görsel bakımıntan resim yok bunun cok büyük eksik oluşunu söyleyebilirim benim gezip gördüğüm mükemmel bir yerin hiç resmi yok diyebilirim

 86. sinoplu iş adamlarından allah rızası için sinobumuza yatırım yapmalarını rica ediyorum herkez kendi ilini kalkındırmaya çalışıyor bizimkiler başkaillere yatırım yapıyor bu gidişle sinop diye bir il kalmayacak sinopluyum demekle olmuyo maleseffffffffffffffff

 87. malesef herkes iş yok diye göç ediyo ve gurbette çekmedigi çile kalmıyo çektiklerinin yarısına sinop için katlansa inanın daha mutlu bir hayat yaşanır ve göç olmasa işte olacak bu cennet vatana bir daha gelmeyecez herkez yaşamanın degerini bilsin bence

 88. bir bursalı olarak eski bursaya benzettim sinopu umarım korurlar yada böyle kalır güzel yer gercekten ama bursam kadar değil tabiki

 89. sinop deninince tatil ve hamur işi yiyecekleri değil sadece bir gelinde cevher görün bol gıda oksijen hava su insanı esnfı köylüsü şoförü kuşu bile farklı öter valla ben erfelekten eski muhtar çakır altunel gümüşsuyu köylü hadi bekliyorum 2011 yazında sizleri

 90. evet ben burada doğdum büyüdüm hasan yalçın kuru ramazan tifo çakır ben pala erol yırtık yaşar biz aynı mahalledeniz sağlam arkadaşlar vardı sinopta tatil yerlerinde biz kola terlik havlu satardık ben sonra piyanislik yapmaya şimdi tatil deniz başladım kumsal da yuvamda bikaç sezon çalıştım 500 tane düğün yaptık pamuk metinin oraya takılırdık çocukken modi kafe kale dibi hadi gır gır olmasın şimdi isviçrede yaşıyorum sinopa gelcem yazın bekle beni güzel kasabam

 91. ben çankırılıyım ama sinop u çok güzel buldum.yeşilliği ve tarihi eserleri çok güzel.ama sahip çıkılması ve gelişmesi lazım.

 92. her sene gidiyorum sinopun denizi hariç hiçbir denize girmiyorum………………………………………. herkezede tavsiye ediyorum

 93. yaw her sene gidiyom muthis biyer dolasiyom mutis bir yer harika yaaaaaaaaaaaaaaaa mutis biyer erfelek selaleleri sinop kalesi gibi yerleri ile mutis biyer bayiliyom en cok ta bahcelerdeki denizi sewiyom mutis biyerrrrrrrrrr sinop muhetem biyeerrrrrrrrrrrrrrrrrrr herkezin gelmesini ve dolasmasini tavsiye ederim sinop muhtesem bir yerrrrrrrrrrrrrrrr

 94. sinopluyum guruluyum sinopun her yerini karış karış gezdim gezmedigim yerler yoktur sinopun bütün yemeklerini yedim sinopta meÅŸhur olanda mantı … sinopun kış bir ayrı güzel yazı bir ayrı güzel o müzeler ceza ewlerimi desem kalelerde yemek yemeleri bile var ve köyleri her biri süper en güzelide orduköyü karşım sinop sanki resmini çekip facene atması gibi resmini de kendisi de süper manzara helede süper yazın kahvltını baloknda yapılır manzaramda sinpou görüyorsn snra kocaman denizzz sinopluyum iÅŸte guruluyum …… sizleride sinop’a beklerizz………. not.. sinopa gelince erfelek ÅŸelalesini ve kaleye çıkmayı unutmayınızzz……

 95. sinop güzeldir cünkü ben buralıyım bura benim ülkem eyer sinopu görmek istiyorsan benden sana bir tavsiye ilk önce şahintepe yi görün orası hic görmediğiz biyer

 96. Gerze belediye başkanlığı bayramdan sonra sosyal hizmetler birimi dalında gerze ve tüm sinoplu engelli vatandaşlarımıza yeni bir dernek engelli vatandaşlarımızın müracat edebilmeleri sorunlarını paylaşmak gerze kaynakamlığı ve belediye başkanlığı desteği ile engelliler derneğinin açılacağını tüm sinopluyum diyen engelli vatandaşlarımıza duyurmaktan onur duyarız.

 97. çok güzel site ödevime lazımdı güzel yermiş ödevim var diye gittim şuan sinopta kumsaldayım çok güzel yer ödevim bitsin normal sinop a gezmeye gelicem ben üniversiteliyim o yüzdenn :)))

 98. 2013 yazında oğlumla motora atlayıp siar varmıymış sinopnop u baştan başa gezecem türkiyede en merak ettiğim iki vilayet biri sinop biri hatay baklım deikleri kad

 99. ben hayatımda sinop kadar güzel bir ÅŸehir görmedim istanbul doÄŸumluyum ama hala daha sinoptayım ve hala daha doyamadım keÅŸke sinopta doÄŸsaydım sinopum sinopum güzel sinopum 🙂

 100. sinopda doÄŸmadım ama sinoplu oluyorum babam sayesinde ve bunun için babama teÅŸekkür ediyorum 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir