Sinop-Boyabat Tünelli Yolu 2 Ay Trafiğe Kapanıyor!!!

Sinop-Boyabat Tünelli Yolu 2 Ay Trafiğe Kapanıyor!!!

Sinop Valisi M. Hakan Güvençer, Sinop-Boyabat Tünelli Geçiş Yolu’nun Ağustos ayı başında geçici olarak trafiğe kapatılacağını söyledi.

Güzergahta yapılacak olan son kat asfalt, sıcak karışım çalışması ve tüneldeki diğer çalışalar için 54 günlük bir çalışma takvimi belirlendiğini kaydeden Vali Güvençer, hava şartlarından doğabilecek aksaklıklar göz önüne alınarak bu sürenin 60 güne çıkabileceğini kaydetti.

Güvençer, “Geçen yıl bitirilip, bu yıl trafiğe açtığımız Sinop-Boyabat Tünelli Geçiş Yolu’nda gerek son kat asfalt çalışması gerekse, yolun tamamında sıcak karışım çalışması ve tüneldeki havalandırma-aydınlatma-kamera işlemleri ile ilgili çalışmalar kapsamında yol iki aylığına trafiğe kapatılacak. Ağustos ayının ilk haftası yolu trafiğe kapatıp bu çalışmaların tamamlanması planlanıyor. Yolun böyle bir sezonda kapanmasını istemezdik. Ancak bu çalışmaların yılın en sıcak günlerinde yapılması gerekiyor” dedi.

Vali Güvençer ayrıca, yolun tamamen bittiğinde devlete toplam maliyetinin 289 milyon dolar olacağını belirterek, “Saraydüzü-Kargı yolunun yapılması ardından İç Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayacak olan Sinop-Boyabat Türelli Geçiş Yolu çok güzel mühendislik yapıya sahip olan bir yol. Burada gerçekten iğneyle kuyu kazıldı” diye konuştu.

“Sinop-Boyabat Tünelli Yolu 2 Ay Trafiğe Kapanıyor!!!” için bir yanıt

  1. tüneli çok övdüler ama heyelanlar yılı dolmadan baÅŸladı. Biz gurbette yaÅŸayan SÄ°NOP’lulara Allah sabır versin. Kastamonu-Sinop il sınırında Sinop yönüne geçiyorsun yoldaki çizgiler yok oluyor. Erfelek’te ÅžELALELER diyoruz; Gidilecek yolu yok, soluklanacak yeri yok, bir giden birdaha gitmek istemiyor. Sinop-Türkeli arası yolda tamamen Allaha emanet gidiyoruz. Sinop Åžehir içi tam bir muamma. Seyitbilal yolu hala kaldırımsız. Araba ile gitsen bir dert. Yaya gitsen bir dert; Yok mu? Åžu yola kaldırım yapmayı düşünüp, uygulayacak bir yönetici. İç denizde plajlara gideceksen yol yok (yolun iki tarafına park yapılıyor, kaldırım yok, otopark olarak düzenlenmiÅŸ alanlar yok, yayalara yaya kaldırımı yok) Sinop gibi 30-35 bin nüfuslu bir yerleÅŸim yerinde çeÅŸmeden akan suyu içemiyorsun (birde belediye musluk suyu içmeyin diye anons yapıyor. acaba hangi yüzle.)Ada suyunu ÅŸehir merkezine verin biz oradan alırız. Yardakçı-Yalama-vs hazır su satan insanların eline bizleri muhtaç etmeyin. Yine satsınlar ama çeÅŸmeden gelen suyu halk içebilsin. Ä°steyen ehli keyf erbabı yine suyunu hazır alsın, taktir eder el öperim. Ada yönüne imarı durdurulmalı. Tersane Bölgesine tek yönlü trafık verilsin ki kargaÅŸa olmasın. Hakiki Çöp Arıtma Tesisi kurulmalı. Hayvan kesim yeri kaldırılmış: Sinop’a modern bir hayvan kesim yeri yakışmaz mı? (Bunları yapabilen Belediye BaÅŸkanı kurumunun masraflarından sonra kurum kasasına kar payı koyar. Ä°nanmayan varsa otursun HESAPLASIN:) Benim naçizhane gözlemlerimin bir kaçı bunlar, Ben SÄ°NOPLUYUM öylede kalacağım. Ne Belediyeyi ÅŸikayet ediyorum, nede bir baÅŸka kurumu, sadece gönlümden geçen olmasını istediÄŸim küçücük dileklerimdir bunlar. Bunlar olsada her yaz oradayım olmasada. AMA OLSA DAHA GÃœZEL OLMAZ MI?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir