İçi Etli Hamur (Kulak Hamuru)

İçi Etli Hamur (Kulak Hamuru) : Yumurta, tuz ve suyla sert bir hamur yoğurulur ve pazılara ayrılır. Oklavayla yeterince incelikte açılır ve orta büyüklükte karelere bölünür. Karelerin içine kıyma, soğan, tuz ve karabiberden oluşan karışımdan konur. Üçgen şeklinde katlanarak uzun uçları biraraya getirilir. Katlanan mantılar kaynayan tuzlu suya atılır. Bir iki taşım kaynadıktan sonra pişip pişmediği kontrol edilerek tencerenin altı kapatılır ve yapışmaması için üzerine soğuk su dökülür. İki ayrı tabağa alınan mantılardan birinin üzerine sarımsaklı yoğurt, diğerine de ceviz serpilir. Üzerlerine kızdırılmış tereyağ dökülür.

İçi Etli Hamur (Kulak Hamuru)

“İçi Etli Hamur (Kulak Hamuru)” için 3 yanıt

  1. slm. ben ecmi. valla abartısız ;İÇİETLİ HAMURU DÜNYANIN EN GÜZEL YEMEĞİNE DEĞİŞMEYECEĞİM TEK YEMEKTİR. ASLINDA INA YEMEK DENMEZ O BÜYÜLÜ YANİ SİHİRLİ BİŞEY ONUN TADINA BAKAN İNSAN HİÇBİR ZAMAN ONUN TADINI UNUTAMAZ. OHH. AĞZIM SULANDI. GİDEYİM 2 TABAK DAHA YİYEYİM ŞİMDİ:):):):):)

  2. valla bn sinopluyum ve şu an bu siteye ödevimi yapmak için girmiştim sinopun meşhur yemeği olan, içi etli hamur (kulak hamuru)un üff yha yazmakla uğraşamam..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir