Sinop’ta Vali Değişikliği

Sinop’ta Vali Değişikliği

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Valiler Kararnamesini onaylamasıyla Sinop Valisi M. Hakan Güvençer Bingöl Valiliğine atandı.

M. Hakan Güvençer’in yerine Ankara Pursaklar Kaymakamı Dr. Ahmet Cengiz Sinop’un yeni Valisi olarak atandı.

Sinop’taki hizmetlerinden dolayı Sayın M. Hakan Güvençer Beyefendiye teşekkür eder, yeni görev yeri olan Bingöl’de başarılar dileriz.

Sinop’un yeni Valisi Sayın Dr. Ahmet Cengiz Beyefendiye de Hayırlı olsun der ve görevinde başarılar dileriz.

SİNOP VALİSİ
DR. AHMET CENGİZ

1964 yılında Aydın’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Aydın’da tamamladıktan sonra 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni 1988 yılında ise Polis Akademisi’ni bitirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde bir süre komiser yardımcısı, Polis Akademisi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1989 yılında Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. İl stajını merhum Vali Recep YAZICIOÄžLU’nun yanında tamamladı. Aynı yıl bir süre Sultanhisar Kaymakam Vekilliği yaptı. İngiltere’deki bir yıllık eğitiminden sonra Cihanbeyli Kaymakam Vekilliği, Aksaray-Ağaçören, Ordu-Çatalpınar, Van-Edremit ve Konya-Kulu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2006 yılında Ankara Vali Yardımcılığına, 04. 06. 2008 tarihinde ise Pursaklar Kaymakamlığına atandı. Yeniçağ Tarihi Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans ve Doktora yaptı. Doktora Tezi “XVIII. Yüzyılda Larende (Karaman) Şžehrinin Fiziki ve Sosyo Ekonomik Yapısı” adıyla kitap olarak yayımlandı. Akademik çalışmalarına halen devam etmektedir. 2008 yılında Genel Kurmay Başkanlığı Harp Akademileri Komutanlığı’na bağlı Milli Güvenlik Akademisi’ni bitirdi. Farklı tarihlerde altı kez “Takdirname” ile ödüllendirildi. 2009’da üç ayrı sivil toplum örgütü tarafından “Yılın Kaymakamı” seçildi. Sinop’un yeni Valisi olan Dr. Ahmet CENGİZ, evli olup, biri üniversite, biri lise ve en küçüğü ilköğretim okulu öğrencisi 3 çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir